Peresarnane elukorraldus võimaldab elada koos teiste teenuse saajatega, luues toetava ja turvalise keskkonna, kus saab jagada kogemusi ning pakkuda üksteisele emotsionaalset tuge. Selline mudel aitab kaasa tunde tekkimisel nagu elataks tõelises peres, kus inimesed jagavad ühist kodu ja vastutust igapäevaelu korraldamisel. Seega kodudesse määramisel arvestame elanike soovide, huvide ja omavaheliste läbisaamistega, et toetada harmoonilist ja turvalist keskkonda.
Kogukonnaga seotus annab tunde, et kuulutakse millessegi suuremasse ning et nende panus ja osalus on oluline. Kogukonnas elades on parem võimalus olla osa ümbritsevast kogukonnast, luues suhteid ja võimalusi, osaleda erinevates tegevustes ja üritustel.
*Meie eesmärgiks on aidata sulanduda sotsiaalsetesse kogukondadesse nii maja siseselt kui ka väliselt.
Sotsiaalsed oskused ja suhtlus: Elades koos teistega arendatakse oma suhtlus- ja sotsiaalseid oskusi kuna igapäevaelus tuleb lahendada erinevaid olukordi ja suhelda erinevate isikutega. See võib hõlmata üldisi suhtlemisoskusi, konfliktide lahendamist, empaatiavõime arendamist ja ka enese kehtestamist. Kogukonnas elamine aitab samuti luua kestvaid sõprussuhteid ja tugevdada sotsiaalset ühtekuuluvust.
*Meie professionaalne meeskond on valmis leidma võimalusi suhete tekkimiseks ja selgitama erinevates rollides õige suhtlusviiside kasutamise olulisust ja vajadust, tagades sellega sujuva ning pingevaba suhtlemise. Oleme veendumusel, et igale inimesele on võti, mis teda avama paneb, see on vaja lihtsalt ülesse leida.
Oskuste arendamine: Kogukonnas elamine võimaldab saada vajalikku toetust ja juhendamist, et saaksid arendada iseseisvat eluviisi ja toime tulla igapäevaelu väljakutsetega.
Iseseisvusoskused: Oskus toime tulla igapäevaelu olukordadega, nagu toidu valmistamine, koristamine, rahaasjade haldamine jms, annab vajaliku enesekindluse, mis võimaldab suuremat isiklikku vabadust ja sõltumatust. Oma igapäevaelu korraldamine ja vastutuse võtmine oma tegevuste eest annab võimaluse teha otsuseid ja järgida omaenda eesmärke.*Meie tegusad tegevusjuhendajad pakuvad nende oskuste arendamiseks toetust ja abi nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Kõike täpselt parasjagu, et toimuks vajalik iseseisvumine.
Õppimise- ja/või tööoskused võimaldavad leida sobilikke õppimise võimalusi, aidates kaasa õpi- ja/või tööharjumuste kujunemisele ning toetades töötamist või töösarnaste tegevuste tegemist. Õpi- ja tööoskused on olulised mitte ainult professionaalse arengu, vaid ka isikliku heaolu ja eneseteostuse seisukohalt. Need oskused võimaldavad saavutada iseseisvust, enesekindlust ja rahulolu ning tugevdavad kuuluvustunnet kogukonnas.
*Meie tegevusjuhendajad aitavad mõista, millised on tõelised huvid, soovid ja eesmärgid õppimisel või töö tegemisel, leida vajalikku informatsiooni võimaluste kohta, kujundada õpi- ja/või tööharjumusi, aidates mõista ajajaotust jm vajalikku.
Huvide ja hobide arendamine on oluline, sest see võimaldab tunda rõõmu ja rahulolu ning täita oma vaimseid ja emotsionaalseid vajadusi. Kogukonnas elamine toetab huvide ja hobide arendamist, pakkudes võimalusi osaleda erinevates tegevustes ja üritustel, mis vastavad isiklikele huvidele ja vajadustele. See võimaldab leida meelepäraseid tegevusi, luua uusi sotsiaalseid sidemeid ja tunda end osana kogukonnast. Lisaks pakub huvide ja hobide arendamine võimalust eneseväljenduseks ja eneseavastamiseks, aidates avastada uusi andeid ja võimeid ning suurendada enesekindlust ja enesehinnangut.
*Meie tegusad tegevusjuhendajad toetavad olemasolevate hobide tegemist ja aitavad mõista, millised on tõelised huvid, need mis silma särama panevad. Lisaks aitavad vaba aega planeerid ja tehakse mõtestatud ja arendavaid vabaajategevusi. Oleme seda meelt, et huvi tekib kui tegevused on eesmärgipärased ja mõtestatud, võimaldades tunda rõõmu ja rahulolu ning täites elanike vaimseid ja emotsionaalseid vajadusi.
Turvaline keskkond on oluline kõigi heaolu ja eneseteostuse seisukohast. Füüsilise turvalise oleme taganud ruumide ja ümbruskonnaga. Emotsionaalse turvalisuse tagame pakkudes usaldusväärset tugivõrgustikku, kellega saab jagada oma muresid ja ka rõõme ning kelle poole saab pöörduda, kui abi on vaja, olgu selleks siis konfliktide lahendamine või vajadus psühholoogilise toe saamiseks. Sotsiaalse turvalisuse loome keskkonnaga, kus valitseb austus ja toetus.
*Oleme loonud toetava ja mõistva keskkonna, kus austatakse, toetatakse ja aktsepteeritakse igat elanikku. Oleme loonud ka kogukondlikud reeglid ja raamid, et tagada teadlik turvaline ühisolemine kõigile. Ohu tekkimisel tegeleb selle likvideerimisega väljaõppinud personal.
Isiklik ruum ja vabadus: Privaatsus tagab vajaliku isikliku ruumi ja vabaduse oma igapäevaelu korraldamiseks. See võimaldab tunda end turvaliselt ja mugavalt oma eluruumides ning teha otsuseid, mis puudutavad enda elu ja mugavust. Saavad tunda end vabalt ja avatult väljendada oma mõtteid, tundeid ja identiteeti. See võimaldab avastada ja arendada oma isiklikke huve, vajadusi ja eelistusi ilma hirmu või kriitikata. Samuti luues ja säilitades tervislikke ja toetavaid suhteid teiste kogukonnaliikmetega. See võimaldab neil valida, millal ja kuidas nad soovivad suhelda teiste inimestega.
*Meie igal elanikul on oma privaatne tuba, kus tal on võimalus omaette olla ja privaatsust nautida. Me püüame arvestada tema soovide ja mõtetega igal võimalikul juhul. Me arvestame teda puudutavate otsuste tegemisel tema arvamuse ja sooviga kui see ei kahjusta teda või kedagi teist. Tegevusplaani ja hinnangute tegemisel kaasame teda ja seisame tema soovide ja õiguste eest.